Rower 28 VELLBERG EXPLORER 5.2 M cross czarno-niebieski 21 DISC

ROWER Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Rower crossowy Vellberg EXPLORER 5.2 to model dopracowany w każdym aspekcie. Jest świetnym wyborem dla rowerzystów, którzy chcą cieszyć się wygodnym rowerem do codziennej jazdy, a jednocześnie móc nim wyskoczyć na weekendowy wypad za miasto. EXPLORER 5.2 doskonale sprawdza się jako rower do jazdy po zurbanizowanych i tych mniej uczęszczanych trasach. Jest lekki, a jego właściwości zostały tak opracowane aby zagwarantować jak najwyższą wygodę jazdy.

OCZARUJE CIĘ DESIGN

Poświęciliśmy wiele czasu na zaprojektowanie naszego roweru. Wnikliwie prześledziliśmy trendy panujące w rowerowym świecie i dostosowaliśmy nasz rower do oczekiwań naszych przyszłych klientów. Ciemna kolorystyka ramy nadaje rowerowi dynamizmu w czasie jazdy, a odpowiednio dobrane detale sprawiają, że całość prezentuje się świetnie. Pomyśleliśmy nawet o dopasowaniu kolorystycznym kół do reszty roweru. Obręcze i szprychy są czarne, co nadaje rowerowi EXPLORER 5.2 sportowego charakteru. Całość w matowych kolorach, natomiast grafika jest lakierowana na wysoki połysk. Linki przerzutki zostały przepuszczone wewnątrz ramy.

STAWIAMY NA LEKKOŚĆ

Zdajemy sobie sprawę jak ważna w rowerze jest jego niska waga. Dlatego poświęciliśmy sporo uwagi pozbyciu się z naszego Vellberga zbędnych kilogramów. Podstawą był wybór ramy z bardzo lekkiego stopu aluminium. Drugim krokiem było zastosowanie kół wzmacnianych dwukomorowych. Ich obręcze są wykonane w taki sposób by jak najbardziej obniżyć ich masę przy jednoczesnym zachowaniu dużej wytrzymałości na przeciążenia. Dzięki temu uzyskaliśmy rower, który jest bardzo lekki, a przy tym dobrze się prowadzi.

ŚCIŚLE DOBRANE KOMPONENTY

Rower Vellberg EXPLORER 5.2 został opracowany z myślą o entuzjastach dwóch kółek. Zadbaliśmy nie tylko o wygląd naszego roweru, ale również o zastosowane do jego konstrukcji komponenty. Bez względu na to jaką trasę wybierzesz, chcemy, żeby Twój rower pracował bez zarzutów, dlatego do roweru EXPLORER 5.2 wybraliśmy najlepszej jakości osprzęt z grupy Shimano Alivio, który jest bardzo ceniony przez zaawansowanych rowerzystów.

NIEZAWODNE HAMULCE

Bezpieczeństwo i wygoda jazdy. Te dwie rzeczy zagwarantują Ci hamulce hydrauliczne. Ta grupa hamulców tarczowych jest najlepszą i najbardziej docenianą ze względu na swoje właściwości. Dlatego do naszego Vellberga EXPLORER 5.2 nie mogliśmy wybrać innych hamulców niż te. Zapewniają one perfekcyjną precyzję hamowania i działają bezwzględnie dobrze nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

SOLIDNE AMORTYZATORY

Rower crossowy koniecznie powinien być wyposażony w amortyzator. Nie tylko zagwarantuje to komfort jazdy, ale również zwiększy szybkość jazdy. Vellberg EXPLORER 5.2 ma wbudowany przedni amortyzator z blokadą skoku (manetka na kierownicy). Dzięki temu pozwala na lepsze wykorzystanie energii pochodzącej z pedałowania i znaczną poprawę dynamiki jazdy.

POCZUJ SIĘ KOMFORTOWO

Zanim zaczęliśmy tworzyć nasze rowery sami byliśmy rowerzystami dlatego wiemy, że kilkugodzinna jazda może być męcząca. Dlatego zrobiliśmy wszystko by stworzyć rower, na którym będziesz się mógł poruszać wygodnie. Oprócz dostosowania geometrii ramy, wybraliśmy odpowiednie sportowe siodełko z miękkim wypełnieniem, które zapobiega uczuciu zmęczenia i zapewnia komfort jazdy nawet przez dłuższy czas.

Specyfikacja:

• Rama: aluminiowa VELLBERG, malowana proszkowo, linki przerzutki wewnątrz ramy
  • Ilość biegów: 27
  • Amortyzator: SR Suntour NEX z blokadą skoku w manetce na kierownicy
  • Hamulce: tarczowe hydrauliczne SHIMANO MT200
  • Tarcze hamulcowe: SHIMANO ASMRT10 CENTERLOCK 160mm
  • Przerzutka przód: Shimano Altus FD-M370
  • Przerzutka tył: Shimano Alivio RD-T4000
  • Korba: Shimano Alivio FC-T4010 Octalink 48x36x26, długość 175mm
  • Kaseta: 9 rzędowa Shimano Alivio CS-HG400 11-34
  • Łańcuch: Shimano CN-HG53
  • Koła: STARS J19SE 32H 28" aluminiowe, wzmacniane dwukomorowe czarne