Czy warto kupić rower w prezencie?

Rower jest świetnym sposobem na oderwanie się od codzienności i zrelaksowanie się po męczącym dniu w pracy czy szkole. Dzięki niemu możesz nie tylko świetnie spędzać czas ale i poprawić swoją kondycję, oraz samopoczucie. Dlatego według nas odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest jednoznaczna- tak, warto kupić rower jako prezent, a w poniższym artykule postaramy się przybliżyć dlaczego warto to zrobić i o czym należy pamiętać przy doborze właściwego roweru dla konkretnej osoby. Zaczynamy!

Dlaczego rower to świetny prezent?

Rower jest doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli sam jesteś miłośnikiem dwóch kółek warto ,,zarazić” swoją pasją rodzinę lub znajomych. Dzięki temu razem będziecie mogli przemierzać rowerowe szlaki i spędzać wolny czas.

Dodatkowo rower jest doskonałym prezentem dla ludzi lubiących aktywność fizyczną lub dla tych, których przytłacza nuda siedzenia w czterech ścianach i chcieliby ruszyć się z domu i poprawić swoją kondycję. Jazda na rowerze wpływa pozytywnie na nasz organizm i pozwala na rozwój mięśni, przeciwdziała też chorobom układu kostno- stawowego oraz poprawia wydolność serce i wydajność krążenia.

Rower pozwala też na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jazda na trasie pozwala na spalenie kalorii oraz przyśpieszenie metabolizmu, dzięki czemu można poczuć się lepiej i jednocześnie zwiększyć swoją pewność siebie.

Jeśli Twój przyjaciel lub członek rodziny walczy ze stresem, i chciałby pozbyć się go rower będzie doskonały w tym celu. W czasie jazdy na ,,dwóch kółkach” wydzielane są endorfiny – hormony szczęścia, które poprawiają Twój humor oraz pozwalają zredukować stres i napięcie.

Jeżeli planujesz zakup roweru dla dziecka np. na komunię lub urodziny, nie wahaj się. Rower pozwala na świetny rozwój koordynacji ruchowej Twojego dziecka, która przyda mu się w przyszłości. Dodatkowo zapewni mu frajdę oraz odpowiednią ilość ruchu.

Jak wybrać odpowiednio?

Skoro już zdecydowałeś się na zakup roweru na prezent musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach dotyczących jego wyboru tak, żeby był on wygodny dla jego użytkownika oraz wpasował się w jego gust. Poniżej zebraliśmy najważniejsze cechy roweru na, które powinieneś zwrócić uwagę:

1)Typ roweru

Warto z wyprzedzeniem przewidzieć gdzie będzie jeździć rowerem jego przyszły użytkownik. Inny rower kupimy miłośnikowi wypadów za miasto, a inny tym, którzy chcą nim dojeżdżać np. do pracy. Odpowiednio powinniśmy wtedy zakupić rower górski, względnie crossowy lub rower miejski.

Rowery górskie oraz miejskie są też najlepszymi wyborami dla najmłodszych. Chyba, że nasza pociecha lubi  skoki i akrobacje, wtedy najlepszy będzie BMX.

W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni jaki rower najbardziej przypadłby do gustu obdarowanemu, warto kupić rower trekkingowy. Jest to wygodna alternatywa nadająca się zarówno do jazdy po mieście jaki i w mniej urbanistycznym terenie.

2) Wygląd

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rowerów o różnych kolorach i wzorach. Jeśli wiemy jaki kolor najbardziej lubi dana osoba, warto iść w tym kierunku. Ale nie ma się co martwić jeśli nie jesteśmy w 100% pewni 😉 Istnieje dużo modeli rowerów w stonowanych kolorach np. białym, czarnym lub popielatym, które zostaną zawsze chętnie przyjęte.

3) Rozmiar

To bardzo ważna kwestia! Co z tego, że kupimy rower jeśli będzie on zbyt mały lub zbyt duży i jego przyszły właściciel nie będzie w stanie go prowadzić w wygodny sposób. Na szczęście istnieje szeroki wybór ram dlatego, bez trudu dobierzesz ten odpowiedni. Jeśli dokonujemy zakupu w sklepie stacjonarnym warto zapytać obsługę o pomoc w dobraniu odpowiedniej wielkości roweru. Przy zakupach przez Internet możemy posłużyć się opisem dostępnym na stronie sprzedającego lub tabelami rozmiarowymi ułatwiającymi dobór. Oczywiście zawsze można się też skontaktować z obsługą klienta danego sklepu w celu upewnienia się co do zakupu.

4) Dodatki

Warto też zastanowić się nad dodatkami do roweru. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie zakup roweru z koszykiem. Estetyczny koszyczek rowerowy ucieszy na pewno każdą dziewczynkę, będzie w nim mogła schować swoje drobiazgi. Koszyk przyda też osobie, która będzie używała roweru na co dzień np. na dojazdy na zakupy. Jeśli wiesz, że ktoś będzie używał roweru do weekendowych wypadów warto rozważyć zakup roweru z koszykiem na bidon. Dobrym rozwiązaniem są też różnego rodzaju sakwy i torebki mocowane na ramę, dzięki czemu właściciel łatwo przewiezie rowerem najważniejsze rzeczy.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Wam podjąć decyzję co do zakupu prezentu dla swoich bliskich i utwierdził was we wcześniejszej decyzji. Rower to idealny prezent i z pewnością potwierdzą to jego przyszli szczęśliwi posiadacze.