Koła i opony

Rower kołem się toczy. A żeby toczył się dobrze i bezproblemowo należy wybrać odpowiedni rozmiar koła dostosowany do naszych potrzeb. Koło składa się z obręczy i mocowanych wewnątrz niej szprych, na których następnie montuje się piastę i dokłada pozostałe części układu napędowego roweru ... więcej


Na tak przygotowany szkielet zakładana jest dętka, a potem opona, która odpowiada za właściwą przyczepność do podłoża, w związku z czym ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

W rowerach miejskich stosuje się zwykle koła 26 lub 28 calowe wyposażone w wąskie opony o płytkich bieżnikach, które dobrze spisują się na płaskich nawierzchniach. Podobnie rzecz ma się w przypadku rowerów szosowych, w których stosuje się 28 calowe koła obleczone w wąskie, gładkie opony zapewniające szybkość jazdy. W rowerach trekkingowych najlepiej sprawdzą się nieco szersze opony, z delikatnymi żłobieniami, które zagwarantują dobrą przyczepność podczas jazdy na różnych nawierzchniach.

W rowerach górskich i crossowych, montuje się nawet 29 calowe koła oprawione w bardzo szeroką oponę o mocno wyprofilowanym bieżniku, który zapewnia maksymalną przyczepność do podłoża w ekstremalnych warunkach.

W naszym sklepie dostępne są wszystkie rozmiary i rodzaje kół oraz opon. Dodatkowo opony posiadamy w różnych wersjach kolorystycznych. Naszymi dostawcami są czołowi producenci, m.in. Kenda, Rubena i Deestone.

Po więcej informacji związanych z tą kategorią zapraszamy na naszego Bloga:

Zaciski i szybkozamykacze do kół rowerowych

Od czego rozpocząć ulepszanie rowerowego ekwipunku?

Filtruj według

Cena
1 1999
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Liczba szprych
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Wysokość
więcej... mniej
Rozmiar koła (")
więcej... mniej
Hamulce
więcej... mniej
Obręcz
więcej... mniej
Typ obręczy
więcej... mniej
Typ piasty
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć