Koła i opony

Rower kołem się toczy. A żeby toczył się dobrze i bezproblemowo należy wybrać odpowiedni rozmiar koła dostosowany do naszych potrzeb. Koło składa się z obręczy i mocowanych wewnątrz niej szprych, na których następnie montuje się piastę i dokłada pozostałe części układu napędowego roweru.

Rozwiń opis kategorii

Na tak przygotowany szkielet zakładana jest dętka, a potem opona, która odpowiada za właściwą przyczepność do podłoża, w związku z czym ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

W rowerach miejskich stosuje się zwykle koła 26 lub 28 calowe wyposażone w wąskie opony o płytkich bieżnikach, które dobrze spisują się na płaskich nawierzchniach. Podobnie rzecz ma się w przypadku rowerów szosowych, w których stosuje się 28 calowe koła obleczone w wąskie, gładkie opony zapewniające szybkość jazdy. W rowerach trekkingowych najlepiej sprawdzą się nieco szersze opony, z delikatnymi żłobieniami, które zagwarantują dobrą przyczepność podczas jazdy na różnych nawierzchniach.

W rowerach górskich i crossowych, montuje się nawet 29 calowe koła oprawione w bardzo szeroką oponę o mocno wyprofilowanym bieżniku, który zapewnia maksymalną przyczepność do podłoża w ekstremalnych warunkach.

W naszym sklepie dostępne są wszystkie rozmiary i rodzaje kół oraz opon. Dodatkowo opony posiadamy w różnych wersjach kolorystycznych. Naszymi dostawcami są czołowi producenci, m.in. Kenda, Rubena i Deestone.

Po więcej informacji związanych z tą kategorią zapraszamy na naszego Bloga:

Zaciski i szybkozamykacze do kół rowerowych

Od czego rozpocząć ulepszanie rowerowego ekwipunku?

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć