Mostki

Mostek kierownicy to część łącząca kierownicę z widelcem. Inaczej zwany jest też wspornikiem kierownicy. Jego długość oraz kąt nachylenia mają niebagatelny wpływ na pozycję rowerzysty w czasie jazdy.

Rozwiń opis kategorii

Mostki rowerowe mają różne długości. Wśród nich wyróżniamy tak zwany mostek klasyczny oraz mostek typu ahead. Mostek klasyczny czyli wpuszczany, jak sama nazwa wskazuje jest wsuwany do wnętrza rury widelca rowerowego. Do mostka jest następnie mocowana kierownica przy użyciu najczęściej dwóch śrub. Drugi typ mostka to taki, który jest mocowany na rurze widelca przy pomocy obejmy. Ten typ mostka wymaga dłuższej rury sterowej, gdyż nie jest tu możliwa regulacja wysokości. Jest to mostek ahead. Mostek ahead jest stosowany w rowerach do jazdy wyczynowej, natomiast klasyczny typ częściej spotyka się w rowerach miejskich i trekkingowych. Wspornik może być również regulowany, dzięki czemu sami decydujemy o jego kącie nachylenia, co jest szczególnie przydatne przy pokonywaniu dużych wzniesień w rowerach górskich MTB.

Oferta naszego sklepu obejmuje wsporniki od klasycznych montowanych w rowerach typu składak po profesjonalne wsporniki ahead takich firm jak KELLYS czy DARTMOOR. Różne szerokości obejm wsporników ahead oraz średnice wsporników wpuszczanych pozawalają na wybór odpowiedniego modelu do swojego jednośladu.

Filtruj według

Cena
9 179
Producenci
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Średnica (mm)
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć