Amortyzatory

W czasie jazdy na rowerze to Ty jesteś silnikiem. Praca Twoich nóg w czasie pedałowania produkuje energię, która napędza rower. Niestety w czasie jazdy część tej energii jest tracona na przechyły roweru na boki oraz wstrząsy spowodowane jazdą po nierównym terenie ... więcej


Na szczęście z pomocą przychodzi nam amortyzator, który zapobiega niepotrzebnemu traceniu tej energii, a przy tym zwiększają wygodę i płynność jazdy. Wyróżniamy amortyzatory przednie i tylne. Amortyzatory przednie ze względu na budowę są dzielone na dwie kategorie: amortyzatory z i bez blokady skoku. Pierwsza grupa, pozwala na całkowite zblokowanie amortyzatora, dzięki czemu przód roweru jest usztywniony, a drgania są niwelowane. Dzięki temu jazda jest płynniejsza i można pokonać tę samą trasę w szybszym tempie. Spisuje się on dobrze w jeździe po równym terenie np. asfalcie. Drugi typ amortyzatora bez blokady skoku jest lepszy do jazdy po nierównościach, dba o odpowiednie dopasowanie stopnia pochłaniania drgań do nierówności terenu. Może być z powodzeniem stosowany w rowerach do jazdy wyczynowej takich jak rowery crossowe, czy górskie MTB. Tylne amortyzatory tzw. dampery. Dzielą się one na powietrzne i sprężynowe, które dobierane są pod kątem jazdy. Do lekkich rowerów typu cross przydatne są powietrzne amortyzatory. Dampery sprężynowe natomiast pracują liniowo, czyli na całej długości skoku i bardzo dobrze spisują się w różnych typach rowerów, gdzie waga nie ma aż takiego znaczenia np. w rowerach downhill.

Nasz sklep zapewnia możliwość zakupu amortyzatorów różnego typu. Bez względu na to czy chcecie Państwo wyposażyć w amortyzator rower miejski, trekkingowy, szosowy, crossowy czy górski mamy nadzieję, że znajdziecie u nas coś dla siebie. Wśród naszych amortyzatorów znajdują się zarówno te z blokadą skoku, jak i takie, które jej nie posiadają, a także sprężyny do ramy amortyzowanej.

Filtruj według

Cena
28 1749
Producenci
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Rozmiar koła (")
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć