Amortyzatory

W czasie jazdy na rowerze to Ty jesteś silnikiem. Praca Twoich nóg w czasie pedałowania produkuje energię, która napędza rower. Niestety w czasie jazdy część tej energii jest tracona na przechyły roweru na boki oraz wstrząsy spowodowane jazdą po nierównym terenie. Na szczęście z pomocą przychodzi nam amortyzator, który zapobiega niepotrzebnemu traceniu tej energii, a przy tym zwiększają wygodę i płynność jazdy. Wyróżniamy amortyzatory przednie i tylne.

Rozwiń opis kategorii

Amortyzatory przednie ze względu na budowę są dzielone na dwie kategorie: amortyzatory z i bez blokady skoku. Pierwsza grupa, pozwala na całkowite zblokowanie amortyzatora, dzięki czemu przód roweru jest usztywniony, a drgania są niwelowane. Dzięki temu jazda jest płynniejsza i można pokonać tę samą trasę w szybszym tempie. Spisuje się on dobrze w jeździe po równym terenie np. asfalcie. Drugi typ amortyzatora bez blokady skoku jest lepszy do jazdy po nierównościach, dba o odpowiednie dopasowanie stopnia pochłaniania drgań do nierówności terenu. Może być z powodzeniem stosowany w rowerach do jazdy wyczynowej takich jak rowery crossowe, czy górskie MTB. Tylne amortyzatory tzw. dampery. Dzielą się one na powietrzne i sprężynowe, które dobierane są pod kątem jazdy. Do lekkich rowerów typu cross przydatne są powietrzne amortyzatory. Dampery sprężynowe natomiast pracują liniowo, czyli na całej długości skoku i bardzo dobrze spisują się w różnych typach rowerów, gdzie waga nie ma aż takiego znaczenia np. w rowerach downhill.

Nasz sklep zapewnia możliwość zakupu amortyzatorów różnego typu. Bez względu na to czy chcecie Państwo wyposażyć w amortyzator rower miejski, trekkingowy, szosowy, crossowy czy górski mamy nadzieję, że znajdziecie u nas coś dla siebie. Wśród naszych amortyzatorów znajdują się zarówno te z blokadą skoku, jak i takie, które jej nie posiadają, a także sprężyny do ramy amortyzowanej.

Filtruj według

Cena
26 1490
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Średnica (mm)
więcej... mniej
Rozmiar koła (")
więcej... mniej
Skok
więcej... mniej
Blokada skoku
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć