Piasty

Piasta jest częścią koła rowerowego, która odpowiada za jego obrót. Jest ona połączona z osią zamocowaną na ramie roweru. Piasta przednia jest zazwyczaj prościej zbudowana niż piasta tylna, która kontaktuje się z elementami napędu i ściśle z nimi współpracuje ... więcej


W dużym uproszczeniu piasta składa się z kołnierza, który posiada otwory na szprychy, czyli zewnętrznej części piasty oraz ukrytych w kołnierzu łożysk. To właśnie one odpowiadają za to, że koło może swobodnie się kręcić. Większość piast jest montowanych na tzw. szybkozamykacz, czyli zacisk pozwalający na szybkie zdjęcie koła w razie potrzeby

Piasty dzielimy na podstawie ich wewnętrznej budowy na trzy grupy. Pierwszą z nich stanowią najbardziej klasyczne piasty posiadające łożyska kulkowe. Drugą grupą są piasty oparte na łożyskach maszynowych, natomiast ostatnia grupa, najczęściej stosowana w profesjonalnych rowerach, to piasty pakietowe oparte na kilku różnego rodzaju łożyskach.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno przednie jak i tylne piasty takich firm jak Shimano, SRAM, czy Dartmoor, i nie tylko… Piasty w naszej ofercie są dostosowane do współpracy z różnego typu napędami oraz hamulcami. W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt różnych modeli, każdy o innych właściwościach i proporcjach. Posiadamy piasty w różnych kształtach oraz modele o klasycznej i bardziej nietypowej kolorystyce.

Filtruj według

Cena
1 389
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Liczba szprych
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć