Zaciski

Piasta jest ważnym elementem koła. Dzięki niej może się ono obracać. Bardzo ważne jest solidne połączenie piasty z kołem i osią dzięki któremu, całość będzie stabilna i zagwarantuje wygodne użytkowanie.

Rozwiń opis kategorii

Obecnie większość piast rowerowych jest mocowana na zacisk tzw. szybkozamykacz, który zastąpił tradycyjne mocowanie na śruby. Szybkozamykacz składa się z igły, główki, sprężynki i dźwigni. Jest to trzpień, najczęściej metalowy, który pozwala na szybkie zdjęcie koła bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.

Klucze imbusowe zastępuje tu wygodna dźwignia, dzięki której zdejmiemy nasze koło z widelca w mgnieniu oka. Rola zacisku jest bardzo ważna ponieważ asekuruje on z obu stron oś, nie pozwalając na odczepienie się koła w czasie jazdy, dzięki czemu możemy się czuć bezpiecznie i wygodnie nawet na bardziej wymagających trasach. Jest to częste rozwiązanie w rowerach MTB, crossowych i trekkingowych.

W naszym sklepie można zakupić zaciski piasty zarówno przedniego jak i tylnego koła. Standardowe długości igieł zamykaczy w naszym asortymencie sprawiają, że można je w praktyczny sposób dobrać do rozmiarów piasty. Stonowana kolorystyka oraz uniwersalny wygląd powodują, że można je dopasować do różnych modeli jednośladów.

Filtruj według

Cena
13 69
Producenci
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć