Manetki i klamkomanetki

Manetka rowerowa to element napędu rowerowego montowany na kierownicy, zapewniający sterowanie przerzutkami i zmianę biegów (przełożeń) w rowerze. Oprócz klasycznych manetek istnieją również klamkomanetki, będące połączeniem klamek hamulca z manetkami ... więcej


Manetki rowerowe mają różny typ budowy, ale ich zasada działania jest zbliżona. Polega ona na poluzowywaniu lub wyciąganiu linki sterującej co powoduje przemieszczenie się wózka przerzutki lub prowadnicy przekładni, co z kolei prowadzi do przeskoku łańcucha z jednej zębatki na drugą. Obecnie manetki są w większości indeksowane, co wpływa na ich pracę. Nie działają już tak jak starsze typy na zasadzie przesuwania na wyczucie, ale skokowo, dzięki czemu regulacja zmiany biegów jest wygodniejsza.

Wśród manetek wyróżniamy typ cynglowy i obrotowy. Manetki cynglowe to takie, w których przełożenia zmieniamy za pomocy dźwigni. W manetkach obrotowych typu Grip-Shift natomiast, zmiana przełożeń zachodzi na zasadzie przekręcania pierścienia zamocowanego dookoła rączki kierownicy.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo manetki i klamkomanetki takich firm jak SRAM, czy SHIMANO, wśród których znajdują się manetki prawe i lewa z grup Tourney, Altus, Alivio czy Deore. Nasze manetki są dostosowane do różnego rodzaju przerzutek. Występują też w pełnej skompletowanej wersji z linkami i pancerzami.

Filtruj według

Cena
18 219
Producenci
więcej... mniej
Model
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Kolor dominujący
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Liczba rzędów
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Liczba biegów
więcej... mniej
Dedykowany/a do
więcej... mniej
Grupa osprzętu
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć