Rowery trekkingowe

Rower trekkingowy, zwany też turystycznym, najlepiej sprawdza się podczas długich, nawet kilkudniowych wycieczek rowerowych. Dobrze spisuje się też w codziennym użytku, jeśli często przewozimy większy bagaż, np. zakupy.

Rozwiń opis kategorii

Rowery trekkingowe posiadają bogate wyposażenie podstawowe: błotniki, lampka zasilana dynamem (zamontowane w piaście – np. Vellberg Discover), bagażnik tylny z bocznymi ramami lub pasami, przystosowany do przewożenia sakw. Rowery te posiadają amortyzowany wspornik siodła, coraz częściej zdarza się, że wyposażone są w przednią amortyzację.

Geometria ramy jest zbliżona do roweru crossowego, ma jednak nieco dłuższą główkę ramy przedniej, która zapewnia bardziej wyprostowaną pozycję jazdy, dzięki czemu długa trasa nie obciąża nadmiernie pleców cyklisty. Ramy w większości przypadków wykonane są z aluminium, chociaż można też spotkać stalowe szkielety.

W rowerach trekkingowych stosowane są zwykle koła 28 calowe na wąskich oponach o głębszych wpustach bieżnika dla lepszej przyczepności na gruntowych drogach. Dla płynniejszej jazdy na różnych powierzchniach montuje się kilkustopniowe przełożenia. Rowery turystyczne występują w wersji damskiej (z niżej położonym górnym ramieniem ramy) i męskiej.

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 643,00 zł - 4 249,00 zł

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0kg - 21kg

Materiał

Materiał

Zasilanie

Zasilanie

Hamulce

Hamulce

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

Materiał ramy

Materiał ramy

Typ obręczy

Typ obręczy

Przerzutka przód

Przerzutka przód

Przerzutka tył

Przerzutka tył

Amortyzator

Amortyzator

Dynamo

Dynamo

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć