Korby

Korba rowerowa jest ważnym elementem napędu rowerowego, z jednej strony łączy się ona z pedałem, a z drugiej z osią suportu. Korba ma duży wpływ na płynne działanie roweru ... więcej


Elementy korby mogą być odlewane lub cięte na frezarce. Idealna korba powinna charakteryzować się dużą trwałością i lekkością. Łączenie pedałów z korbą jest oparte na prostym gwincie, natomiast w łączeniu korby z osią suportu wyróżnia się następujące typy połączeń.

Pierwsze to najprostsze połączenie klinowe. Drugie i najczęściej używane i uniwersalne jest połączenie na kwadrat. Koniec osi ma tu kształt kwadratu i zostaje zamocowany przy pomocy śruby do pasującego otworu w korbie. Kolejnym systemem jest mocowanie na wielowypust. System ten jest podobny do poprzedniego z tą różnicą, że kształt łączenia jest inny, co zwiększa jego wytrzymałość. Jednym z bardziej znanych mocowań na wielowypust jest octalink marki Shimano. Ostatnia wersja to korba ze zintegrowaną osią, gdzie jedno z ramion korby jest połączone w stały sposób z osią suportu, najczęściej taką o standardowej średnicy. Drugie ramię korby mocuje się wtedy przy pomocy wielowypustu.

Nasz sklep oferuje wybór korb wykonanych z różnych materiałów między innymi aluminium, o różnym typie mocowania do osi suportu oraz części zamienne, i śruby do mocowania korby. W naszej ofercie znajdziecie Państwo korby prawe i lewe, oraz komplety takich firm jak SOVEREIGN, SHIMANO, DARTMOOR czy SAKS.

Filtruj według

Cena
2 450
Producenci
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć