Rękawiczki

Rękawiczki rowerowe są nieodłączną częścią stroju rowerowego. Używają ich wszyscy zawodowi kolarze, ale mają też sporo zwolenników wśród amatorów dwóch kółek lubiących bardziej stonowany charakter jazdy ... więcej


Ich specjalna konstrukcja przyczynia się do zwiększenia komfortu jazdy, a także zapobiega niechcianym kontuzjom. Oprócz swojej klasycznej funkcji, jaką jest ogrzewanie rąk w chłodniejsze dni, ważną zaletą rękawiczek rowerowych jest amortyzacja naszych dłoni na krótkich i tych dłuższych trasach. Dzięki nim nasze dłonie są dodatkowo chronione przed drganiami, które są na nie przenoszone za pośrednictwem kierownicy.

Oprócz tego rękawiczki przeciwdziałają otarciom i uczuciu zmęczenia jakie możemy odczuwać po długotrwałym trzymaniu kierownicy, szczególnie w upalne dni. Rękawiczki kolarskie są również niezastąpione w razie ewentualnego upadku z roweru. Naturalny odruch obronny sprawia, że najczęściej staramy się zamortyzować upadek poprzez podparcie dłońmi. Istnieje wtedy ryzyko ich otarcia, czy skaleczenia.

Dzięki rękawiczkom posiadającym odpowiednie wzmocnienie po stronie dłoniowej nie będziemy musieli się tym przejmować. Dodatkowo rękawiczki wchłaniają pot, który wydziela się w czasie jazdy, a za pośrednictwem specjalnych porów w materiale skutecznie go odprowadzają, sprawiając, że nasze dłonie nie ślizgają się po kierownicy, a my czujemy się komfortowo.

Nasz sklep oferuje Państwu wybór rękawiczek, zarówno krótkich (bez palców) jak i długich idealnych do różnych typów jazdy. Nasz oferta obejmuje rękawiczki z wkładkami żelowymi, w różnych wzorach i kolorach, a także uniwersalnych rozmiarach od S-XXL.

Filtruj według

Cena
26 161
Producenci
więcej... mniej
Model
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Kolor dominujący
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Cechy dodatkowe
więcej... mniej
Materiał dominujący
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć