Widelce sztywne

Widelec sztywny jest to widelec pozbawiony amortyzatora. To klasyczne rozwiązanie, do którego coraz częściej wracają amatorzy dwóch kółek ... więcej


Sztywny widelec ma wiele zalet w stosunku do swoich amortyzowanych odpowiedników. Przede wszystkim niższą masę. Dzięki pozbawieniu go amortyzatora, widelec jest lekki i nie obciąża całego zestawu. Drugą zaletą tego rozwiązania jest większa prędkość jazdy, którą można uzyskać dzięki braku utraty energii na bujanie amortyzatorem. Wadą tego rozwiązania jest brak pochłaniania drgań przez amortyzator, co u niektórych rowerzystów przekłada się na niewygodę w czasie jazdy w postaci bólu rąk przy dłuższym prowadzeniu.

Sztywne widelce wykonane są z różnego tworzywa. W codziennej jeździe są to najczęściej widelce stalowe i aluminiowe lub aluminiowo-karbonowe. Stal bardziej pochłania drgania niż aluminium, dlatego mimo tego, że stalowy widelec jest cięższy rower z tym rozwiązaniem prowadzi się nieco wygodniej na trudniejszych np. górskich trasach. Jeśli chcemy postawić na lekkość i większą sztywność warto wybrać widelec aluminiowy.

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego typu widelce sztywne wykonane z różnego rodzaj stali m.in. mocnej stali Hi Ten, aluminium oraz połączenia aluminium z karbonem. Widelce w naszym sklepie sprawdzają się zarówno w rowerach górskich MTB, miejskich (także składakach), szosowych, crossowych i trekkingowych. Oferujemy również wybór kolorystyczny widelców od klasycznych czarnych i białych po widelce kolorowe.

Filtruj według

Cena
59 600
Producenci
więcej... mniej
Model
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Rozmiar koła (")
więcej... mniej
Kolor dominujący
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Dedykowany/a do
więcej... mniej
Średnica rury sterowej
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć