Koła

Koło rowerowe to bez wątpienia jedna z najważniejszych części dwukołowca. Dlatego odpowiedni dobór koła jest kluczowy jeśli chcemy otrzymać dobrze funkcjonujący rower i zagwarantować sobie bezwzględną wygodę oraz bezpieczeństwo jazdy.

Rozwiń opis kategorii

Każde koło składa się z trzech podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest obręcz, czyli zewnętrzna części koła, na której spoczywa dętka i opona. Drugim ważnym elementem koła jest piasta wbudowana centrycznie w koło. Ostatnią częścią koła są szprychy, czyli cienkie druciki biegnące od obręczy do piasty i przeplatając się na tzw. trzy krzyże, łącząc piastę i obręcz ze sobą.

Wśród kół wyróżniamy klasyczne koła zbudowane z niezależnych elementów oraz koła systemowe, w których każdy element koła jest dopasowany ściśle do drugiego i nie podlega samodzielnej wymianie. Koła rowerowe różnią się głównie pod kątem typu obręczy, wielkości oraz materiału wykonania. Koło może być wykonana w całości ze stali, aluminium bądź karbonu lub z połączeń tych materiałów. Różne wielkości kół nie tylko pod względem średnicy, ale i grubości obręczy pozwalają na dopasowanie ich do różnych rozmiarów oraz typów rowerów. Inną obręcz dobierzemy do roweru górskiego, inną do miejskiego czy trekkingowego.

Wśród naszych produktów znajdziecie Państwo koła przednie oraz tylne w różnych rozmiarach od dużych z obręczą 29 calową, po małe przystosowane do rowerków dziecięcych. W naszym sklepie posiadamy zarówno koła do rowerów MTB, miejskich, trekkingowych, BMX i nie tylko. Oferujemy spory wybór modeli od prostych stalowych kół z piastą typu Favorit po koła z obręczą wielokomorową dostosowane do bardziej profesjonalnych rozwiązań.

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 3 231,00 zł

Kolor

Kolor

Dostępność

Dostępność

Waga

Waga

  • 0kg - 2,325kg

Wersja

Wersja

Typ

Typ

Rozmiar

Rozmiar

Ilość szprych

Ilość szprych

Rodzaj

Rodzaj

Materiał

Materiał

Rozmiar koła

Rozmiar koła

Obręcz

Obręcz

Typ obręczy

Typ obręczy

Typ piasty

Typ piasty

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć