Wkłady suportu

Wkład suportu jest jednym z podstawowych elementów układu napędowego roweru. Suport jest niezbędnym elementem łącznym korby i zębatek, a jego praca znacząco wpływa na lżejszy obrót korby ... więcej


Wkłady suportu różnią się szerokością, średnicą gwintu i długością osi, a także rodzajem mocowania. Rozróżniamy 3 rodzaje mocowania: kwadratowe, ISIS oraz Octalink. Standardowy wkład suportu posiada uniwersalny gwint BSA (typ angielski) mocowany na kwadrat. Taki suport jest kompatybilny z większością korb rowerowych dostępnych na rynku. System mocowania na wielowypusty (czyli wypusty lub karbowania rozmieszczone równomiernie na obwodzie osi) jest stosowany we wkładach suportu typu ISIS oraz Octalink, przy czym system Octalink jest wykorzystywany jedynie przez firmę Shimano. Mocowanie na wielowypusty zapewnia większą sztywność, a co za tym idzie jeszcze lepiej działa na zmniejszenie oporu w trakcie pedałowania. System wielowypustowy doskonale sprawdza się w rowerach górskich, trekkingowych i crossowych.

Oferujemy bogaty wybór wkładów suportu od solidnych komponentów zbudowanych na łożyskach maszynowych, które w razie potrzeby można wyregulować, aż po zaawansowane systemy typu Press Fit. Montaż wkładu suportu typu Press Fit polega na wciskaniu łożysk do środka mufy, co sprawia, że mechanizm jest lepiej chroniony przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami.

W naszym katalogu znajdziecie produkty topowych producentów, m.in. Nexelo, Shimano, Accent, Neco, Kellys.

Filtruj według

Cena
6 229
Producenci
więcej... mniej
Model
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Szerokość
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Kolor dominujący
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Sposób mocowania
więcej... mniej
Dedykowany/a do
więcej... mniej
Materiał dominujący
więcej... mniej
Grupa osprzętu
więcej... mniej
Długość (mm)
więcej... mniej
Szerokość mufy
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć