Szprychy

Szprycha jest ważnym elementem koła łączącym jego wieniec z piastą. Szprychy są mocowane do obręczy przy pomocy nypli, gwarantujących ich odpowiednie położenie. Ten, jak mogło by się wydawać niewielki i mało znaczący element roweru ma niebagatelny wpływ na sztywność koła, a tym samym na jakość prowadzenia. Odpowiednie parametry kół zależą zarówno od liczny szprych w kole rowerowym, ich grubości jak i materiału z jakiego zostały wykonane szprychy.

Rozwiń opis kategorii

Wyróżniamy trzy podstawowe typy szprych: szprychy niecieniowane, szprychy cieniowane oraz szprychy aerodynamiczne. Pierwszy typ jest przeznaczony do budowania klasycznych amatorskich rozwiązań. Drugi typ- szprycha cieniowana charakteryzuje się mniejszą średnicy przekroju. Wytworzona w specjalnym procesie kucia lepiej pochłania drgania i typ samym jest często stosowana w rowerach do jazdy terenowej. Szprycha aerodynamiczna natomiast jest najlżejszym typem szprychy stosowanym w rowerach, w których niska masa jest kluczem do sukcesu np. szosowych i MTB.

Nasz sklep pozwoli Państwu na dobranie odpowiedniej wielkości szprych do swojego jednośladu. W ofercie posiadamy różne rozmiary szprych od przeznaczonych do dużych kół w rozmiarze 28” do krótkich szprych dla BMX i rowerków dziecięcych. Szprychy oferowane przez nasz sklep są mają różne kolory, standardowy stalowy oraz metaliczny czarny.

Wykonane z trwałej stali nierdzewnej pokrytej warstwą antykorozyjną są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dla Państwa wygody w naszym sklepie znajdują się pojedyncze szprychy oraz komplety szprych. Istnieje również możliwość dokupienia odpowiednich rozmiaru nypli.

Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Rozmiar

Rozmiar

Rodzaj

Rodzaj

Materiał

Materiał

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć