Szprychy

Szprycha jest ważnym elementem koła łączącym jego wieniec z piastą. Szprychy są mocowane do obręczy przy pomocy nypli, gwarantujących ich odpowiednie położenie. Ten, jak mogło by się wydawać niewielki i mało znaczący element roweru ma niebagatelny wpływ na sztywność koła, a tym samym na jakość prowadzenia. Odpowiednie parametry kół zależą zarówno od liczny szprych w kole rowerowym, ich grubości jak i materiału z jakiego zostały wykonane szprychy.

Rozwiń opis kategorii

Wyróżniamy trzy podstawowe typy szprych: szprychy niecieniowane, szprychy cieniowane oraz szprychy aerodynamiczne. Pierwszy typ jest przeznaczony do budowania klasycznych amatorskich rozwiązań. Drugi typ- szprycha cieniowana charakteryzuje się mniejszą średnicy przekroju. Wytworzona w specjalnym procesie kucia lepiej pochłania drgania i typ samym jest często stosowana w rowerach do jazdy terenowej. Szprycha aerodynamiczna natomiast jest najlżejszym typem szprychy stosowanym w rowerach, w których niska masa jest kluczem do sukcesu np. szosowych i MTB.

Nasz sklep pozwoli Państwu na dobranie odpowiedniej wielkości szprych do swojego jednośladu. W ofercie posiadamy różne rozmiary szprych od przeznaczonych do dużych kół w rozmiarze 28” do krótkich szprych dla BMX i rowerków dziecięcych. Szprychy oferowane przez nasz sklep są mają różne kolory, standardowy stalowy oraz metaliczny czarny.

Wykonane z trwałej stali nierdzewnej pokrytej warstwą antykorozyjną są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dla Państwa wygody w naszym sklepie znajdują się pojedyncze szprychy oraz komplety szprych. Istnieje również możliwość dokupienia odpowiednich rozmiaru nypli.

Filtruj według

Cena
1 7
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć