Wianki

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo wianki (łożyska) rowerowe, które można zastosować w różnych częściach roweru takich jak piasta przednia i tylna, suport, pedały czy stery rowerowe ... więcej


Wianki to części mechanizmu rowerowego, które podtrzymują element roweru zapewniając jego ruch obrotowy. Łożyska są wykonane głownie z metalu (stali nierdzewnej), ponieważ muszą być odporne na wiele czynników uszkadzających między innymi zużycie, korozję, wzrost temperatury w czasie ich pracy, tarcie. Muszą się dobrze odkształcać i być trwałe.

Ze względu na budowę wianki dzielimy na kulkowe i mechaniczne. Wianki kulkowe składają się z kulek, które są ułożone w obręczy zwanej wiankiem. Drugi typ to łożyska maszynowe, w których kulki łożyska są zamknięte w obudowie, która poprawia pracę łożyska. Drugą różnicą oprócz budowy między tymi dwoma typami łożysk jest konieczność używania smarów. W przypadku klasycznych łożysk kulkowych, aby zapewnić odpowiednią pracą ważne jest użycie smarów obniżających tarcie. Jeśli chodzi o łożyska maszynowe, ścisłe zamknięcie w obudowie gwarantuje dobre środowisko pracy i dzięki temu nie jest konieczne dodatkowe smarowanie tych łożysk.

Filtruj według

Cena
2 53
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć