Rowery miejskie

Rowery miejskie są przeznaczone do jazdy po płaskiej nawierzchni w związku z czym doskonale sprawdzają się jako środek transportu do pracy, szkoły czy na zakupy. Rowery miejskie, popularnie nazywane holenderkami, posiadają umiejscowioną dość wysoko w stosunku do siodełka kierownicę, która swoim kształtem przypomina giętą na bokach obręcz. Taka różnica w wysokościach zapewnia prostą postawę podczas jazdy, co znacznie wpływa na jakość widzenia otoczenia.

Rozwiń opis kategorii

Na rynku w zdecydowanej większości przeważają rowery miejskie z ramą typu damka. Bardzo nisko osadzona rama pozwala, bez względu na ubiór, wsiąść na rower i poruszać się na nim, dzięki czemu holenderki są szczególnie lubiane przez kobiety i seniorów. W standardowym wyposażeniu rowerów miejskich znajdują się błotnik, bagażnik, lampka na dynamo, osłona na łańcuch. Szeroka i wysoko osadzona kierownica pozwala na zamontowanie każdego dostępnego na rynku koszyka.

Rower miejski posiada raczej duże, 28 calowe opony, oprawione w wąskie, gładkie opony. Holenderki nie posiadają skomplikowanego osprzętu, rzadko mają więcej niż 1-2 biegi. Najczęściej stosuje się hamulce typu torpedo – jest to system hamowania „nożnego”, działający poprzez cofnięcie pedałów.

W naszym asortymencie znajdziecie rowery miejskie cenionych na rynku producentów, m.in. Vellberg, Kross, Kands, Micano czy Romet.

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 410,00 zł - 1 703,00 zł

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 20kg - 21kg

Wersja

Wersja

Rozmiar

Rozmiar

Materiał

Materiał

Rozmiar koła

Rozmiar koła

Hamulce

Hamulce

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

Materiał ramy

Materiał ramy

Obręcz

Obręcz

Typ obręczy

Typ obręczy

Typ piasty

Typ piasty

Przerzutka przód

Przerzutka przód

Przerzutka tył

Przerzutka tył

Amortyzator

Amortyzator

Dynamo

Dynamo

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć