Rowery miejskie

Rowery miejskie są przeznaczone do jazdy po płaskiej nawierzchni w związku z czym doskonale sprawdzają się jako środek transportu do pracy, szkoły czy na zakupy. Rowery miejskie, popularnie nazywane holenderkami, posiadają umiejscowioną dość wysoko w stosunku do siodełka kierownicę, która swoim kształtem przypomina giętą na bokach obręcz. Taka różnica w wysokościach zapewnia prostą postawę podczas jazdy, co znacznie wpływa na jakość widzenia otoczenia ... więcej


Na rynku w zdecydowanej większości przeważają rowery miejskie z ramą typu damka. Bardzo nisko osadzona rama pozwala, bez względu na ubiór, wsiąść na rower i poruszać się na nim, dzięki czemu holenderki są szczególnie lubiane przez kobiety i seniorów. W standardowym wyposażeniu rowerów miejskich znajdują się błotnik, bagażnik, lampka na dynamo, osłona na łańcuch. Szeroka i wysoko osadzona kierownica pozwala na zamontowanie każdego dostępnego na rynku koszyka.

Rower miejski posiada raczej duże, 28 calowe opony, oprawione w wąskie, gładkie opony. Holenderki nie posiadają skomplikowanego osprzętu, rzadko mają więcej niż 1-2 biegi. Najczęściej stosuje się hamulce typu torpedo – jest to system hamowania „nożnego”, działający poprzez cofnięcie pedałów.

W naszym asortymencie znajdziecie rowery miejskie cenionych na rynku producentów, m.in. Vellberg, Kross, Kands, Micano czy Romet.

Filtruj według

Cena
499 1999
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Rozmiar koła (")
więcej... mniej
Hamulce
więcej... mniej
Rozmiar ramy
więcej... mniej
Materiał ramy
więcej... mniej
Typ obręczy
więcej... mniej
Przerzutka przód
więcej... mniej
Przerzutka tył
więcej... mniej
Amortyzacja
więcej... mniej
Dynamo
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć