Kierownice

Kierownica rowerowa to ważny element pozwalający na sterowanie naszym jednośladem. Nie tylko pozwala on na wykonywanie manewrów, ale również opierają się na niej manetki, dźwignie hamulca, a czasem akcesoria i elementy oświetlenia.

Rozwiń opis kategorii

Kierownice rowerowe są najczęściej wykonane ze stali lub lżejszego aluminium, a w przypadku profesjonalnych rozwiązań z włókna węglowego. Kierownice dzielą się też zależnie od tego jaki typ jazdy prowadzimy na swoich jednośladach. Dla rowerów do jazdy wyczynowej kierownica będzie prosta i zakrzywiona na końcach w tzw. ,,baranka”, zapewnia to aerodynamiczną pozycję w czasie jazdy. W przypadku rowerów miejskich kierownica jest natomiast wygięta wzdłuż ramy rowerowej tworząc charakterystyczny kształt jaskółki. Taki profil kierownicy zapewnia z kolei wygodną wyprostowaną pozycję i zapobiega męczeniu się rąk.

Kierownice mają też różne szerokości. Im kierownica dłuższa – szersza, tym lepsza możliwość panowania nad rowerem, a oprócz tego łatwiej można pokonywać wzniesienia i nierówności terenu. Wąska kierownica natomiast, jest niezwykle sterowna. Już jej niewielki skręt powoduje manewr roweru, dlatego dobrze spisuje się w rowerach MTB i crossowych.

Nasz sklep oferuje Państwu możliwość zakupu kierownicy do różnych typów rowerów od szosowych, przez miejskie do rowerów górskich i BMX, oraz dziecięcych. Wśród produktów takich firm jak DARTMOOR, KELLYS, PRO czy NEXELO znajdują się różne wersje kierownic czarne oraz kolorowe wykonane zarówno ze stali jak i z aluminium. Kierownice dostępne w naszym sklepie mają różne rozmiary mocowania i długości, tak aby można je było dopasować do różnych modeli rowerów.

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 942,00 zł

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0kg - 1kg

Wersja

Wersja

Materiał

Materiał

Długość

Długość

Średnica

Średnica

Szerokość

Szerokość

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć