Kierownice

Kierownica rowerowa to ważny element pozwalający na sterowanie naszym jednośladem. Nie tylko pozwala on na wykonywanie manewrów, ale również opierają się na niej manetki, dźwignie hamulca, a czasem akcesoria i elementy oświetlenia ... więcej


Kierownice rowerowe są najczęściej wykonane ze stali lub lżejszego aluminium, a w przypadku profesjonalnych rozwiązań z włókna węglowego. Kierownice dzielą się też zależnie od tego jaki typ jazdy prowadzimy na swoich jednośladach. Dla rowerów do jazdy wyczynowej kierownica będzie prosta i zakrzywiona na końcach w tzw. ,,baranka”, zapewnia to aerodynamiczną pozycję w czasie jazdy. W przypadku rowerów miejskich kierownica jest natomiast wygięta wzdłuż ramy rowerowej tworząc charakterystyczny kształt jaskółki. Taki profil kierownicy zapewnia z kolei wygodną wyprostowaną pozycję i zapobiega męczeniu się rąk.

Kierownice mają też różne szerokości. Im kierownica dłuższa – szersza, tym lepsza możliwość panowania nad rowerem, a oprócz tego łatwiej można pokonywać wzniesienia i nierówności terenu. Wąska kierownica natomiast, jest niezwykle sterowna. Już jej niewielki skręt powoduje manewr roweru, dlatego dobrze spisuje się w rowerach MTB i crossowych.

Nasz sklep oferuje Państwu możliwość zakupu kierownicy do różnych typów rowerów od szosowych, przez miejskie do rowerów górskich i BMX, oraz dziecięcych. Wśród produktów takich firm jak DARTMOOR, KELLYS, PRO czy NEXELO znajdują się różne wersje kierownic czarne oraz kolorowe wykonane zarówno ze stali jak i z aluminium. Kierownice dostępne w naszym sklepie mają różne rozmiary mocowania i długości, tak aby można je było dopasować do różnych modeli rowerów.

Filtruj według

Cena
21 319
Producenci
więcej... mniej
Model
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Średnica (mm)
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Kolor dominujący
więcej... mniej
Szerokość (mm)
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć