Sztyce

Sztyca rowerowa to część roweru, na której opiera się siodełko. Tworzy integralną część z siodełkiem i odpowiada za regulację pozycji rowerzysty w czasie jazdy ... więcej


Sztyca, inaczej nazywana wspornikiem siodła jest rurą wykonaną z metalu (stal, aluminium) lub włókna węglowego, która z jednej strony jest wpuszczona do ramy roweru, a z drugiej łączy się poprzez jarzemko z siodełkiem. Oprócz oparcia dla siodełka, wspornik umożliwia regulację pozycji mocowania siodełka w płaszczyźnie pionowej. Część nowszych typów sztyc nie wymaga jarzemka do montażu siodła. W nowszych typach wsporników bez jarzemek wyróżniamy wsporniki z zaciskiem bezpośrednio nad rurą podsiodłowa oraz cofnięte w stosunku do rury podsiodłowej. Ma to znaczenie przy regulacji kąta nachylenia siodła, szczególnie w rowerach szosowych.

W naszym sklepie znajdą Państwo sztyce siodła w różnych rozmiarach i kolorach wykonane ze stali i aluminium. W naszej ofercie znajdują się wsporniki siodła takich firm jak KELLYS, ROMET, KROSS, M-WAVE i innych. Oprócz wsporników mamy również redukcje do sztyc oraz jarzemka umożliwiające montaż siodła.

Filtruj według

Cena
10 230
Producenci
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Długość
więcej... mniej
Średnica (mm)
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć