Hamulce

Hamulce to bardzo ważna część roweru. Zapewniają one bezpieczeństwo oraz komfort prowadzenia w wymagających sytuacjach. Podstawowy podział grupuje hamulce rowerowe na szczękowe i tarczowe ... więcej


Hamulce szczękowe składają się z dwóch ramion z klockami hamulcowymi, które zaciskają się na obręczy koła rowerowego i przez to powodują jego wyhamowanie. Wśród hamulców szczękowych wyróżniamy hamulce Cantilever oraz nieco nowsze V-Brake oraz U-Brake, które swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu ułożeniu ramion na kształt litery odpowiednio V lub U. Kolejnym rodzajem hamulców są hamulce tarczowe wśród których można rozróżnić nieco prostsze w budowie hamulce mechaniczne i bardziej złożone hamulce hydrauliczne. W nich hamowanie roweu powodują dyski, które wywierają nacisk na samo koło i zwalniają jego pracę.

W naszym sklepie mamy dostępne zarówno hamulce szczękowe jak i tarczowe różnych typów. Nasza oferta obejmuje hamulce takich firm jak SACCON, SHIMANO, ALHONGA i innych. Do Państwa dyspozycji mamy hamulce zarówno przednie jak i tylne oraz uniwersalne przód-tył. Oprócz samych hamulców proponujemy Państwu również tarcze hamulcowe, części zamienne takie jak linki, śruby czy uchwyty mocujące oraz adaptery do hamulców tarczowych.

Filtruj według

Cena
0 450
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Hamulce
więcej... mniej
Obręcz
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć