Wolnobiegi i kasety

Wolnobiegi i kasety to elementy układu napędowego roweru oparte na mechanizmie zębatkowym. Oba elementy są podobne w budowie- składają się z kół łańcuchowych i służą do przenoszenia siły pedałowania za pośrednictwem łańcucha na tylne koło.

Rozwiń opis kategorii

Wolnobieg w przeciwieństwie do kasety jest nakręcany na gwint i montowany na tylnej piaście. Jest to klasyczne i ekonomiczne rozwiązanie, które dobrze się sprawdza. Wolnobieg działa na zasadzie sprzęgła jednokierunkowego i dzięki niemu możliwa jest jazda przy zatrzymanych pedałach. Kaseta natomiast nasadzana jest na piastę, w której bębnie znajduje się mechanizm zębatkowo-zapadkowy. Kaseta jest zamontowana na całym obwodzie na piaście i posiada dodatkowe łożyska pozwalające na wydajniejszą pracę niż w przypadku wolnobiegu.

W naszej ofercie dostępne są zarówno wolnobiegi jak i kasety różniące się ilością zębów w zębatkach i dostosowane do różnych wielobiegowych rozwiązań. Nasz sklep sprzedaje kasety między innymi takich firm jak SHIMANO czy SRAM. Oprócz samych mechanizmów mamy również dostępne części zamienne dzięki, którym mogą państwo naprawić swój wolnobieg lub kasetę np. osie, kulki wolnobiegu.

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 1 265,00 zł

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0,015kg - 0,589kg

Wersja

Wersja

Typ

Typ

Materiał

Materiał

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć