Obręcze

Obręcz rowerowa jest ważną częścią każdego koła rowerowego. To na niej opiera się dętka i opona rowerowa. Obręcz jest połączona z piastą za pomocą szprych, które są w niej zamocowane w specjalnie do tego celu wykonanych otworach ... więcej


Obręcz czuwa nad wygodą jazdy zapewniając wraz ze szprychami odpowiedni poziom sztywności koła. W zależności od tego jaki rozmiar koła chcemy uzyskać, należy dobrać odpowiednią do tego celu obręcz. Obręcze dzielą się pod względem średnicy od dużych 29 i 28” calowych, do małych 14” i 16” używanych w rowerkach dziecięcych. Oprócz średnicy, obręcze mają też różną grubość. Inne zastosujemy w rowerze górskim MTB, inne w miejskim, a inne w szosowym, czy trekkingowym.

Oprócz rozmiarów obręcze mają też różny materiał wykonania od stali przez aluminium, do włókien węglowych w przypadku profesjonalnych rozwiązań. Oprócz tego obręcze różnią się od siebie konstrukcją wewnętrzną. Mogą być złożone z jednej lub wielu komór, co przekłada się na dodatkowe wzmocnienie koła i jego większą sztywność.

Wśród naszych produktów znajdują się obręcze między innymi, takich marek jak Schurmann, Dartmoor, czy Alexrim. Obręcze dostępne w naszym sklepie to klasyczne wersje jednokomorowe oraz wzmacniane obręcze stożkowe. Różne rozmiary obręczy, ilości otworów na szprychy, materiał wykonania, a nawet kolor ułatwią Państwu dopasowanie odpowiedniej wersji do swojego jednośladu.

Filtruj według

Cena
44 399
Producenci
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć