Obręcze

Obręcz rowerowa jest ważną częścią każdego koła rowerowego. To na niej opiera się dętka i opona rowerowa. Obręcz jest połączona z piastą za pomocą szprych, które są w niej zamocowane w specjalnie do tego celu wykonanych otworach. Obręcz czuwa nad wygodą jazdy zapewniając wraz ze szprychami odpowiedni poziom sztywności koła.

Rozwiń opis kategorii

W zależności od tego jaki rozmiar koła chcemy uzyskać, należy dobrać odpowiednią do tego celu obręcz. Obręcze dzielą się pod względem średnicy od dużych 29 i 28” calowych, do małych 14” i 16” używanych w rowerkach dziecięcych. Oprócz średnicy, obręcze mają też różną grubość. Inne zastosujemy w rowerze górskim MTB, inne w miejskim, a inne w szosowym, czy trekkingowym.

Oprócz rozmiarów obręcze mają też różny materiał wykonania od stali przez aluminium, do włókien węglowych w przypadku profesjonalnych rozwiązań. Oprócz tego obręcze różnią się od siebie konstrukcją wewnętrzną. Mogą być złożone z jednej lub wielu komór, co przekłada się na dodatkowe wzmocnienie koła i jego większą sztywność.

Wśród naszych produktów znajdują się obręcze między innymi, takich marek jak Schurmann, Dartmoor, czy Alexrim. Obręcze dostępne w naszym sklepie to klasyczne wersje jednokomorowe oraz wzmacniane obręcze stożkowe. Różne rozmiary obręczy, ilości otworów na szprychy, materiał wykonania, a nawet kolor ułatwią Państwu dopasowanie odpowiedniej wersji do swojego jednośladu.

Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Rozmiar

Rozmiar

Ilość szprych

Ilość szprych

Materiał

Materiał

Rozmiar koła

Rozmiar koła

Typ obręczy

Typ obręczy

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć