Obręcze

Obręcz rowerowa jest ważną częścią każdego koła rowerowego. To na niej opiera się dętka i opona rowerowa. Obręcz jest połączona z piastą za pomocą szprych, które są w niej zamocowane w specjalnie do tego celu wykonanych otworach ... więcej


Obręcz czuwa nad wygodą jazdy zapewniając wraz ze szprychami odpowiedni poziom sztywności koła. W zależności od tego jaki rozmiar koła chcemy uzyskać, należy dobrać odpowiednią do tego celu obręcz. Obręcze dzielą się pod względem średnicy od dużych 29 i 28” calowych, do małych 14” i 16” używanych w rowerkach dziecięcych. Oprócz średnicy, obręcze mają też różną grubość. Inne zastosujemy w rowerze górskim MTB, inne w miejskim, a inne w szosowym, czy trekkingowym.

Oprócz rozmiarów obręcze mają też różny materiał wykonania od stali przez aluminium, do włókien węglowych w przypadku profesjonalnych rozwiązań. Oprócz tego obręcze różnią się od siebie konstrukcją wewnętrzną. Mogą być złożone z jednej lub wielu komór, co przekłada się na dodatkowe wzmocnienie koła i jego większą sztywność.

Wśród naszych produktów znajdują się obręcze między innymi, takich marek jak Schurmann, Dartmoor, czy Alexrim. Obręcze dostępne w naszym sklepie to klasyczne wersje jednokomorowe oraz wzmacniane obręcze stożkowe. Różne rozmiary obręczy, ilości otworów na szprychy, materiał wykonania, a nawet kolor ułatwią Państwu dopasowanie odpowiedniej wersji do swojego jednośladu.

Filtruj według

Cena
41 337
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Liczba szprych
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Rozmiar koła (")
więcej... mniej
Obręcz
więcej... mniej
Typ obręczy
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć