Przerzutki

Przerzutki to element służący do zmiany biegów ( przełożeń) w rowerze. Wyróżniamy przerzutki przednie i tylne, z których pierwsza grupa odpowiada za zmianę przełożeń na zębatkach mechanizmu, korbowego, natomiast druga za zmianę przełożeń na tylnych zębatkach ... więcej


Przerzutka jest jedną z części układu napędowego. Przerzutki dzielą się na wewnętrzne, działające na zasadzie przekładni planetarnej oraz zewnętrzne, przerzucające łańcuch między tylnymi zębatkami. Przerzutki tylne składają się głównie z korpusu oraz wózka. Dzięki specjalnej sprężynie wózek może się przemieszczać nakierowując łańcuch na odpowiednie miejsce w zębatce. Przerzutki przednie natomiast mają zbliżoną budowę. Również składają się z wózka, ale drugim elementem nie jest korpus lecz mocowanie przerzutki do ramy w formie płyty lub obejmy. Przerzutki różnią się też pod kątem prowadzenia linek.

. Obecnie najczęstsze jest dolne prowadzenie linki, gdzie linka biegnie od kierownicy dolną rurą ramy, a następnie pod mufą suportu. W rowerach do jazdy przełajowej i wyczynowej zdarza się górny ciąg linki, gdzie opada ona wzdłuż rury podsiodłowej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo przerzutki przednie i tylne o różnych typach prowadzenia linki należące między innymi do hierarchii SHIMANO.

Filtruj według

Cena
2 445
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć