Zębatki

Zębatka rowerowa przednia to część układu napędowego roweru, która ma za zadanie przenieść ruch z korby na kasetę i spowodować ruch tylnego koła ... więcej


Zębatka przednia jest najczęściej zbudowana z jednego lub trzech kół zębatych. Jest ona przyłączona wraz z korbą do osi suportu. Zęby w tych zębatkach są odpowiednio ukształtowane co wpływa korzystnie na zmianę biegów w rowerze.

Zębatki przednie różnią się między sobą kształtem i ilością zębów oraz ich szerokością. Inną zębatkę zastosujemy w rowerze górskim, a inną w rowerze szosowym czy miejskim. Szerokość zębatek jest natomiast związana z szerokością łańcucha, co pozwala nam wyróżnić zębatki o różnej rzędowości.

Pod względem kształtu zębów dzielimy je na dwa typy. Pierwszy z nich to zębatki uniglide, które są stosowane obecnie w najbardziej podstawowych modelach rowerów. Drugim typem jest zębatka hyperglide, która występuje w wersji z odpowiednio dostosowanym łańcuchem i posiada opracowany system nacięć i wygięć dla płynniejszych przełożeń.

Nasza oferta obejmuje zębatki firm takich jak SHIMANO, DARTMOOR, czy AVALANCHE. Oferujemy podstawowe zębatki oraz zębatki HG o różnej ilości zębów. Zębatki dostępne w naszym sklepie zostały wykonane ze stali nierdzewnej lub lekkiego anodowanego na różne kolory, bądź klasycznego aluminium.

Filtruj według

Cena
8 18
Producenci
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć