Dętki

Dętka rowerowa jest komorą wykonaną z gumy, którą umieszcza się między obręczą i przystającą do niej częścią opony. Dzięki wypełnieniu dętki powietrzem opona jest dopasowywana do oplotu i nadawany jest jej odpowiedni kształt. Właściwie dobrana dętka o dobrym stopniu napompowania wpływa dodatnio na żywotność opony i wygodę jazdy.

Rozwiń opis kategorii

Dętki występują w różnych rozmiarach i grubościach dostosowanych do wymiarów opony oraz koła. Wykonane najczęściej z gumy lateksowej posiadają trzy podstawowe typy, rozróżniane zależnie od rodzaju wentyla zastosowanym w danej dętce. I tak wyróżniamy dętki z wentylem rowerowym czyli Dunlop (DV), dętki z wentylem samochodowym- Schreder (AV) oraz wentylem włoskim znanym szerzej pod nazwą Presta (SV). Wentyl jest niewielkim zaworem, przez które za pomocą pompki lub kompresora wprowadza się do dętki powietrze. To jaka dętka powinna się znajdować w danym rowerze zależy głównie od rozmiaru obręczy i opony oraz upodobań właściciela roweru.

W naszej ofercie znajduje się duży wybór dętek w różnych rozmiarach od dużych dętek 28” po dętki do rowerków dziecięcych i biegowych. Szeroki wybór wielkości oraz szerokości dętek gwarantuje dowolność wyboru i pozwala na dopasowanie odpowiedniej dętki do rożnych rodzajów rowerów.

Dętki oferowane przez nasz sklep są dostępne ze wszystkimi trzema rodzajami wentyli, zarówno samochodowymi, rowerowymi jak i Presta. Wśród naszych produktów znajdziecie Państwo dętki znanych firm takich jak Mitas (Rubena), Deestone, Kenda czy Kellys.

Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Typ

Typ

Rozmiar

Rozmiar

Materiał

Materiał

Szerokość

Szerokość

Wysokość

Wysokość

Rozmiar koła

Rozmiar koła

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć