Rowery elektryczne

Rower elektryczny to taka mechaniczna hybryda. Z jednej strony napędzana pracą naszych nóg, z drugiej proces wprawiający rower w ruch jest wspomagany napędem elektrycznym.

Rozwiń opis kategorii

I to jest w tych jednośladach kluczowe – silnik jedynie wspomaga proces pedałowania. Ma to jednak wiele zalet - sprawia, że pokonywanie wzniesień czy pagórków jest łatwiejsze, nie wymaga większego nakładu pracy nóg w trakcie pedałowania. Ze względu na powyższe zalety, rowery elektryczne znakomicie nadają się dla osób starszych oraz osób z ograniczeniami ruchu.

Elektryczny system napędu działa na baterii, na której można przejechać średnio od 30 do ponad 100 km na jednym ładowaniu. Producenci elektryków podają, że uśredniony koszt ładowania baterii to ok. 70 groszy, tak więc rowerowa hybryda jest również ekonomiczna w utrzymaniu. Ze względu na przepisy prawne rowery elektryczne nie mogą mieć większych osiągów prędkości niż 25 km/h. Regulacje unijne dopuszczają silniki o mocy 250 Watt.

Rowery elektryczne dostępne są we wszystkich znanych nam kategoriach rowerów, tj. rower miejski, trekkingowy i górski. Na rynku dostępne są również systemy napędu elektrycznego, które umożliwiają konwersję tradycyjnego roweru na rower elektryczny, zwany potocznie e-bike’m.

Filtruj według

Cena
4114 6999
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar koła
więcej... mniej
Hamulce
więcej... mniej
Rozmiar ramy
więcej... mniej
Materiał ramy
więcej... mniej
Przerzutka przód
więcej... mniej
Przerzutka tył
więcej... mniej
Amortyzator
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć