Ostrzałka do nart KUNZMANN MULTI TUNER

Multi Tuner to ostrzałka służąca do naostrzenia krawędzi bocznej narty na zadany kąt wynoszący od 85 - 90 stopni, regulacja skoku co 0,5 stopnia oraz do podniesienia krawędzi dolnej (przez niektórych zwaną górną, w zależności od punktu patrzenia) o wartość od 0 do 2 stopni, regulacja skoku co 0.5 stopnia.

Do regulacji kątów służy specjalne pokrętło znajdujące się na dole ostrzałki.

Zadaną wartość możemy odczytać w specjalnym okienku.

Dużym plusem ostrzałek Kunzmanna jest możliwość dokupienia różnych narzędzi skrawających o długości 70mm np. pilnika średniego, pilnika drobnego tzw. finisha oraz pilników diamentowych o różnej gradacji.

A co nam daje użycie dodatkowych narzędzi ? Przede wszystkim ten model ostrzałki posiada na wyposażeniu pilnik gruby tzw. raszplę, która doskonale się nadaje prac związanych ze zmianą geometrii krawędzi, do ostrzenia krawędzi  zniszczonych, poszczerbionych i przeżartych przez rdzę. Dlatego jako wyposażenie standardowe do tej ostrzałki polecam dokupienie pilnika średniego lub pilnika drobnego, a do wykończenia krawędzi przynajmniej jednego pilnika diamentowego o gradacji średniej czyli około 325-400.

Dlaczego pilnik diamentowy ? Ano dlatego, że jest to typowe narzędzie polerskie, finalne, wykańczające krawędź na gotowo do jazdy. Proszę pamiętać, że pilnik diamentowy poleruje krawędź i jego używanie praktycznie nie ma wpływu na grubość krawędzi (zbiera niewielką ilość materiału).

Dla lepszego efektu końcowego możemy swoją krawędź z tuningować, szlifując i polerując ją pilnikami diamentowymi o różnej wartości gradacji ściernej, zaczynając zawsze od narzędzia najgrubszego, a kończąc na najdrobniejszym.

Zalety ostrej krawędzi:

bezpieczna jazda w szczególności po twardym, ubitym śniegu i lodzie,

uzyskanie większej prędkości podczas jazdy na nartach lub desce snowboardowej,

lepsze i szybsze hamowanie,

doskonalenie techniki jazdy,

Charakterystyka techniczna ostrzałki Multi Tuner:

Typ ostrzałki: Regulowana - Pokrętło

Rodzaj ostrzałki: dwukrawędziowa

Krawędź boczna: 85° - 90°

Krawędź dolna: 0.5°; 1°; 1.5°

Narzędzie skrawające: pilnik 70mm

Ostrzałka do nart KUNZMANN MULTI TUNER