Guma szlifierska KUNZMANN MEDIUM MINI

Guma ścierna

Do czyszczenia, usuwania zadziorów i fazowania krawędzi.

Wymiary: 40 mm x 32,5 mm x 20 mm

Guma szlifierska zwana również gumą ścierną, do tuningu krawędzi, niemieckiej firmy KUNZMANN (LG-SPORT), jest to model Abrasive Rubber Universal (nr katalogowy 3246). Jest to typowa guma szlifierska o średniej gradacji, należąca do gum uniwersalnych (szerokiego zastosowania). Nadaje się zarówno do gradowania jak i czyszczenia krawędzi.

Do czego służy guma szlifierska - guma ścierna? Głównie do zebrania tzw. "drutu" (ostrego naddatku pozostałego po ostrzeniu krawędzi), lub do tępienia strefy dziobu i piętki oraz do usuwania rdzy znajdującej się na krawędzi. Taka jest jej główna rola, choć obecnie straciła na znaczeniu, po wprowadzeniu do użytku w serwisie narciarsko-snowboardowym - pilników diamentowych.

Guma szlifierska KUNZMANN MEDIUM MINI

Guma ścierna Do czyszczenia, usuwania zadziorów i fazowania krawędzi. Wymiary: 40 mm x 32,5 mm x 20 mm Guma szlifierska zwana również gumą ścierną, do tuningu krawędzi, niemieckiej firmy...