Guma szlifierska KUNZMANN HARD

Guma szlifierska zwana również gumą ścierną, do tuningu krawędzi, niemieckiej firmy KUNZMANN (LG-SPORT), jest to model Abrasive Rubber Hard (nr katalogowy 3249). Jest to typowa twarda guma szlifierska wymagająca pewnej wprawy od serwisanta, jej główne zadanie to gradowanie krawędzi i tępienie newralgicznych stref narty zjazdowej lub deski snowboardowej.

Do czego służy guma szlifierska - guma ścierna? Głównie do zebrania tzw. "drutu" (ostrego naddatku pozostałego po ostrzeniu krawędzi), lub do tępienia strefy dziobu i piętki oraz do usuwania rdzy znajdującej się na krawędzi. Taka jest jej główna rola, choć obecnie straciła na znaczeniu, po wprowadzeniu do użytku w serwisie narciarsko-snowboardowym - pilników diamentowych.

Specyfikacja techniczna gumy szlifierskiej:

Długość: 40 mm

Szerokość: 32,5 mm